JLL Praha a Bratislava: Tri veľké investičné transakcie s Wood & Company

Realitno-poradenská spoločnosť JLL participovala v posledných týždňoch na troch veľkých investičných transakciách v Česku a na Slovensku.

June 14, 2018

Jednalo sa o strategické akvizície realitného fondu Wood & Company (súčasť investičnej skupiny Wood & Company), ktorý kupoval tri prémiové kancelárske budovy. 

V dvoch prípadoch investičný tím JLL zastupoval predávajúceho, a to pri predaji Lakeside Parku v Bratislave (26 000 m2) a následne pri predaji Hadovka Office Parku (24 370 m2) spoločnosti Europa Capital v Prahe. Kúpa budovy Aupark (35 000 m2) v Bratislave, kde JLL tím poskytol Wood & Company  komerčné poradenstvo, je najväčšou kancelárskou transakciou na Slovensku za posledných 7 rokov. V prípade Hadovka Office Park sa jednalo o jednu z najväčších kancelárskych transakcií roku 2018 v Českej republike.

„Akvizícia realitného fondu Wood & Company potvrdzuje rastúci trend, kedy českí a slovenskí investori úspešne konkurujú zahraničnému kapitálu a naďalej zvyšujú svoj apetít investovať na trhoch, ktorým rozumejú. Samozrejme ma teší, že sme figurovali pri posledných strategických nákupoch tohto rychlo rastúceho fondu,“ uviedol Miroslav Barnáš, CEO JLL CZ&SK.