News release

Tatra banka predáva budovu v hlavnom meste

Atraktívna investičná príležitosť na bratislavskom realitnom trhu.

September 29, 2020

Tatra banka, člen skupiny Raiffeisen Bank International a technologický líder v bankovom sektore na Slovensku, sa rozhodol reflektovať na zmeny v celosvetových trendoch využívania kancelárskych priestorov. Zmena korporátnej stratégie v oblasti nehnuteľností zahŕňa predaj jednej z kancelárskych budov Tatra banky na Černyševského ulici č. 48 v Bratislave.

Komplex známy pod názvom TatraCity tvoria dve samostatné kancelárske budovy doplnené rezidenčným celkom. Kancelársky komplex ponúka kombinovane približne 16 000 m2 prenajímateľnej plochy a približne 200 parkovacích miest. Na trh sa dostáva nižšia osempodlažná budova s celkovou prenajímateľnou plochou vyše 4 000 m2, ktorá slúži ako kancelárske zázemie pre zamestnancov banky doplnené o datacentrum. K hlavným prednostiam TatraCity patrí atraktívna poloha priamo na trase petržalskej električky, priame napojenie na hlavné mestské dopravné tepny a vnútorný diaľničný obchvat, pešia dostupnosť centra mesta či blízkosť obľúbených destinácií ako Sad Janka Kráľa, nákupné centrum Aupark a nábrežie Dunaja.

„Kancelárske priestory v TatraCity na Černyševského ulici sa tešia veľkej obľube medzi zamestnancami, či už pre kvalitné pracovné priestory, alebo pre ľahkú a pohodlnú dostupnosť z väčšiny mestských častí Bratislavy. Bankový biznis a jeho priestorové nároky sa však prirodzene vyvíjajú. V Tatra banke sledujeme všetky nové trendy a dôsledky Covidu-19 nám len potvrdili, že zmena operačnej stratégie využívania našich kancelárskych priestorov je správnym krokom. Budeme preto radi, keď si jedna z našich budov nájde nového vlastníka,“ uviedla Natália Major, členka predstavenstva Tatra banky.

Exkluzívnym mandátom na predaj bol poverený investičný tím realitno-poradenskej firmy JLL, ktorý bol v minulosti aktívny pri transakciách kancelárskych budov Quadro, Lakeside Park či Aupark Tower v Bratislave.

„Výhodou Černyševského 48 je efektívny a jednoduchý pôdorys s možnosťou flexibilného členenia priestoru, umožňujúci využiť danú nehnuteľnosť viacerými spôsobmi. Zároveň je ideálnou investičnou príležitosťou pre široké spektrum potenciálnych záujemcov – od investorov špecializujúcich sa na kúpu a prenájom kancelárskych budov, cez konečných užívateľov využívajúcich budovu ako sídlo spoločnosti, pre IT firmy benefitujúce z jedinečnej polohy vo vzťahu k trasovaniu optických káblov s materiálno-technickým zabezpečením prevádzky datacentra, až po menších, či stredne veľkých developerov, resp. stavebné spoločnosti zameriavajúce sa na prestavbu a zmenu súčasného využitia budovy,“ vysvetľuje Rudolf Nemec, vedúci investičného oddelenia JLL.


About JLL

JLL (NYSE: JLL) is a leading professional services firm that specializes in real estate and investment management. JLL shapes the future of real estate for a better world by using the most advanced technology to create rewarding opportunities, amazing spaces and sustainable real estate solutions for our clients, our people and our communities. JLL is a Fortune 500 company with annual revenue of $18.0 billion in 2019, operations in over 80 countries and a global workforce of nearly 93,000 as of June 30, 2020. JLL is the brand name, and a registered trademark, of Jones Lang LaSalle Incorporated. For further information, visit jll.com.