Historicky najväčšia logistická transakcia v regióne strednej a východnej Európy.

Logistický park v Galante (240 000 m2) predaný investičným tímom z JLL.

September 27, 2017

​Investičný tím zo slovenskej pobočky JLL, v spolupráci s paneurópskym tímom, úspešne uzavrel historicky najväčšiu logistickú transakciu v regióne strednej a východnej Európy.

JLL tím zastupoval kupujúceho – spoločnosť Prologis, ktorá dnes oznámila predaj slovenského parku Prologis Park Galanta-Gáň spoločnosti CNIC Corporation Limited (CNIC). 

Prologis Park Galanta-Gáň s rozlohou 240 000 metrov štvorcových logistických priestorov triedy A pozostáva zo štyroch plne prenajatých budov. Predaj zahŕňa aj budovu na mieru s rozlohou 7 000 metrov štvorcových, ktorá aktuálne vzniká pre logistickú spoločnosť poskytujúcu služby v oblasti recyklácie odpadových priemyselných plastov.

„S dvoma poslednými transakciami, ktorých predmetom boli projekty na mieru, je rozvoj tohto parku kompletne dokončený,“ povedal Martin Polák, senior viceprezident a riaditeľ Prologis pre región strednej a východnej Európy. „Teraz sme pripravení podniknúť ďalšie kroky v rámci našej dlhodobej stratégie pre tento región.“

Počas transakcie Prologis zastupovali spoločnosti Kinstellar a JLL, spoločnosť CNIC využila poradenstvo zo strany Dentons a Colliers.

​„Ohromujúci záujem investorov opäť potvrdil, že západné Slovensko, centrum európskej výroby a inovácií, je mimoriadne atraktívnou a likvidnou investičnou destináciou. Predaj Galanta Parku je výmerou aj investičným objemom historicky najväčšou logistickou transakciou, aká bola kedy v regióne strednej a východnej Európy uzatvorená,“ hovorí Miroslav Barnáš, konateľ JLL CZ&SK, Vedúci investičného oddelenia JLL Slovensko.

Logistický park Galanta je situovaný na západnom Slovensku, ktoré za posledné roky získalo reputáciu výrobného a inovačného uzla priemyselnej výroby v rámci Európy. Je to výsledkom dobrej infraštruktúry, existencie stoviek dodávateľov,  vysoko kvalifikovanej pracovnej sily a viac ako 40 profesionálne riadených parkov ľahkej výroby, skladových a logistických priestorov, ako aj veľkého množstva samostatne stojacich výrobných nehnuteľností.

Park je situovaný neďaleko cesty E571 a prostredníctvom diaľnice D1 zaisťuje jednoduchý prístup do Bratislavy aj kvalitné dopravné spojenie do Rakúska, Maďarska a Českej republiky.