Ďalšia výrobná fabrika na západnom Slovensku na predaj.

Bývalý závod spoločnosti ESON, nachádzajúci sa v meste Partizánske, ponúka približne 7 000 m2 priemyselných a skladových priestorov, ktoré sú doplnené o takmer 3 000 m2 kancelárií a ubytovacích kapacít pre zamestnancov.

October 12, 2017

Nehnuteľnosť bola v roku 2008 zakúpená taiwanskou spoločnosťou ESON, ktorá v Partizánskom spustila výrobu a predaj plastových častí, kovových rámov a stojanov pre LCD televízory. Firma prišla na Slovensko za svojím dlhoročným odberateľom firmou Sony. Za pozastavením produkcie bola zmena dielov nových TV modelov, ktoré si hlavný odberateľ zabezpečil u viacerých ďalších dodávateľov, predovšetkým priamo z Číny. 

Ján Bošácky, vedúci oddelenia Prieskumu trhu JLL Slovensko, hovorí: „V podobných prípadoch je pre firmu omnoho menej stratové ukončiť produkciu a zatvoriť závod, ako sa usilovať o hľadanie nových biznis partnerov.“

Výrobný areál je situovaný len 45 km od krajských miest Nitra a Trenčín. Exluzívnym zastupovaním predajcu bola poverená realitno-poradenská spoločnosť JLL, ktorá stojí za predajmi výrobných areálov Ryoka v Nitre, či ICU Medical vo Vrábloch.

Jakub Volner z Oddelenia prenájmu priemyselných nehnuteľnotí JLL Slovensko, hovorí: „Tento brownfield ponúka ideálne prostredie pre zriadenie rozličných typov priemyselnej výroby, ako napríklad produkcia oceľových či plastových dielcov, umiestnenie ťažkých lisov, prípadne zavedenie modernej montážnej linky. Ďalšou nespornou výhodou je lokalita, nakoľko areál je situovaný v srdci priemyselnej oblasti západného Slovenska.“