News release

Bývalé distribučné a mraziarenské centrum spoločnosti HAVI Logistics je na predaj

Bývalé distribučné centrum potravín spoločnosti HAVI Logistics, v blízkosti centra Trnavy, ponúka 3 500 m2 moderných skladových priestorov doplnených o takmer 1 000 m2 špecializovaných mraziarenských a chladených skladov spolu s 500 m2 kancelárskeho zázemia.

July 20, 2020

Bývalé distribučné centrum potravín spoločnosti HAVI Logistics, v blízkosti centra Trnavy, ponúka 3 500 m2 moderných skladových priestorov doplnených o takmer 1 000 m2 špecializovaných mraziarenských a chladených skladov spolu s 500 m2 kancelárskeho zázemia. Distribučný komplex sa nachádza na pozemku o celkovej výmere 2,4 ha s potenciálom na rozšírenie skladových priestorov o ďalších cca 3 000 m2.

Nehnuteľnosť bola v minulosti kompletne zrekonštruovaná pre medzinárodnú logistickú spoločnosť HAVI Logistics, ktorá je špecialistom na skladovanie a distribúciu potravín a sortimentu rýchleho občerstvenia. Firma na Slovensku pôsobí od roku 2009 a zo svojho distribučného centra v Trnave zásobovala okrem iného sieť reštaurácií McDonalds a čerpacích staníc OMV.

Distribučný komplex pozostáva z viacerých objektov, ktoré ponúkajú uskladnenie vyše 3 000 paliet. Unikátom nehnuteľnosti je takmer 1 000 m2 špecializovaných skladov, ktoré spĺňajú všetky požiadavky pre skladovanie mrazených a chladených potravín. Veľkým pozitívom je taktiež umiestnenie komplexu v rámci neobývanej časti mesta Trnava, len 3 km od najbližšieho napojenia na diaľnicu D1, s dobrou dostupnosťou pre nákladné aj osobné automobily a menej ako 50 km od hlavného mesta Bratislavy.

Exkluzívnym zastupovaním predajcu bol poverený tím realitno-poradenskej spoločnosti JLL, ktorý pre spoločnosť HAVI sprostredkoval výstavbu nového distribučného centra v rámci CTParku v Trnave (8 650 m2), zahájenú koncom júna 2020.

„Využitie brownfieldov je medzi investormi stále populárnejšie, a to najmä vďaka ich unikátnej lokalite a vybudovanej infraštruktúre. V tomto prípade ide navyše o zrekonštruovaný objekt, ktorý je možné využiť ako viac-teplotné potravinárske distribučné centrum,“ dopĺňa Jakub Volner, vedúci tímu priemyselných nehnuteľností JLL, ktorý stojí za predajmi výrobných areálov ICU Medical vo Vrábloch, Coca-Cola v Lúke a v apríli tohto roka aj bývalej výrobnej haly LINCOLN v Nitre.


About JLL

JLL (NYSE: JLL) is a leading professional services firm that specializes in real estate and investment management. JLL shapes the future of real estate for a better world by using the most advanced technology to create rewarding opportunities, amazing spaces and sustainable real estate solutions for our clients, our people and our communities. JLL is a Fortune 500 company with annual revenue of $18.0 billion, operations in over 80 countries and a global workforce of more than 94,000 as of March 31, 2020. JLL is the brand name, and a registered trademark, of Jones Lang LaSalle Incorporated. For further information, visit jll.com.