Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Novinky

Bratislava

Moderná výrobná hala ICU Medical vo Vrábloch predaná.


​​Po odchode spoločnosti ICU Medical z výrobného komplexu na juhozápade Slovenska sa do ponuky na slovenskom priemyselnom trhu dostala moderná výrobná hala o rozlohe približne 7 000 m2 spoločne s 3-mi hektármi priľahlých pozemkov vhodných pre ďalšiu výstavbu.

Novým vlastníkom komplexu je slovenská spoločnosť TESGAL, ktorá sa zaoberá galvanickou povrchovou úpravou kovov a spracovávaného strojárskeho tovaru určeného najmä pre automobilový a spotrebný priemysel.

Marián Ország, riaditeľ spoločnosti Tesgal: „Pre našu spoločnosť ide o ideálne riešenie. Nehnuteľnosť ponúka veľké benefity v podobe vysoko kvalitných moderných priestorov a rovnako polohy v etablovanej priemyselnej zóne napojenej na rýchlostnú cestu R1. Chcem sa poďakovať tímu JLL, za ich promptnosť a nasadenosť pri riešení obchodu v tak krátkom čase a na vysoko profesionálnej úrovni.“

Predaj nehnuteľnosti sa uskutočnil za 9 mesiacov tímom z realitno-poradenskej spoločnosti JLL, ktorá bola v minulom roku poverená exkluzívnym zastupovaním firmy ICU Medical pri predaji.

„Aj táto transakcia potvrdzuje, že aktuálny dopyt na Slovensku nie je zameraný len na rozsiahle priemyselné parky - portfóliové produkty, ale atraktívnymi sú aj samostatne stojace nehnuteľnosti situované v regiónoch,“ dodáva Samuel Šporka, vedúci oddelenia priemyselných nehnuteľností JLL Slovensko, „som veľmi rád, že náš tím dokázal využiť vynikajúci potenciál tejto nehnuteľnosti a sprostredkovať predaj v rekordnom čase 9 mesiacov.“

Komplex je situovaný v priemyselnej zóne mesta Vráble, v nitrianskom regióne s dobrým napojením na rýchlostnú cestu R1. V priemyselnej zóne pôsobia spoločnosti ako Kongsberg Automotive, CESAM, Pall Slovakia, Semecs a ďalšie. Výrobná hala bola postavená v roku 2010 pre kalifornskú spoločnosť ICU Medical, ktorá sa zaoberá vývojom, výrobou a predajom inovatívnych zdravotníckych technológií využívaných najmä pri liečbe vaskulárnych a onkologických ochorení.