Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Novinky

Bratislava

JLL zastupovala TPG Real Estate pri akvizícii spoločnosti Trigranit


​TPG Real Estate úspešne ukončila akvizíciu spoločnosti Trigranit, jednej z vedúcich plne integrovaných realitných firiem v strednej Európe.

TPG akvizíciou zároveň získala portfólio kancelárskych a retailových (maloobchodných) nehnuteľností v Poľsku (Bonarka Shopping Centre, B4B), v Maďarsku (Millennium City Centre Offices), na Slovensku (Lakeside Park, pozemky Metropolis) a ďalšie pozemky vhodné pre výstavbu v spomenutých krajinách a v Chorvátsku. Cena transakcie zostáva nezverejnená.

Slovenská časť portfólia Trigranitu zahŕňa bratislavskú kancelársku budovu Lakeside Park s podlahovou plochou cca 25 000 m2 , priľahlé pozemky Lakeside Park II, III a pozemky o výmere približne 47,5 ha v Jarovciach južne od Bratislavy, taktiež známe ako (projekt) Metropolis.

Komerčné poradenstvo pri transakcii zabezpečilo investičné oddelenie JLL.

Miroslav Barnáš, konateľ a vedúci investičného oddelenia, hovorí: "Tešíme sa z možnosti zohrať kľúčovú úlohu pri tejto významnej nadnárodnej transakcii. Opätovne sa na Slovensku potvrdzuje rastúca investičná aktivita vo všetkých realitných odvetviach vrátane M&A čo len podporuje kontinuálne pozitívny záujem investorov o slovenský realitný trh."