Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Novinky

Bratislava

Najnovší multifunkčný komplex v Bratislave- CENTRAL bude spravovať Jones Lang LaSalle


Spoločnosť Jones Lang LaSalle získala do svojho portfólia správu nového multifunkčného komplexu Central, slovenského developera Immocap Group, a.s. Správa (mandát) sa netýka nákupného centra, za ktoré zodpovedá nemecká spoočnosť ECE.

Bratislavský projekt Central je jediným svojho druhu na Slovensku a okrem kancelárskych priestorov štandardu A, 4- podlažného nákupného centra, 4- hviezdičkového hotela s kapacitou 222 izieb a podzemného parkoviska ponúkne návštevníkom a verejnosti na streche nákupného centra zelený park s rozlohou 6 000 m2. Central bude jedinou multifunčnou stavbou na Slovensku, ktorá získala ekologický certifikát LEED (Leadership in Energy and Enviromental Design).

Poradenská spoločnosť Jones Lang LaSalle bude v prvom rade zodpovedať za správu kancelárskych priestorov s celkovou prenajímateľnou plochou 20 000 m2 a rovnako za správu 3- podlažného podzemného parkoviska s kapacitou 1 300 parkovacích miest. Kancelárske priestory štandardu A pozostávajú z dvoch objektov- 20 poschodovej výškovej budovy (16 200 m2) a administratívnej budovy s celkovou prenajímateľnou plochou 3 800 m2.

V druhom rade je Jones Lang LaSalle poverená komplexnou správou objektu v spolupráci s dvojicou nemeckých spoločností: ECE Projektmanagement, ktorá zodpovedá za prenájom a správu nákupneho centra a Lindner Hotels AG operátorom hotelového areálu.

Jozef Halász, vedúci oddelenia správy nehnuteľností Jones Lang LaSalle Slovensko, hovorí:

"Náš tím pôsobí na slovenskom trhu od roku 2008. K dnešnému dňu máme pod svojou správou 226 000 m2 prenajímateľnej plochy pri celkovej hodnote majetku presahujúcej 250 mil. eur, čo nás stavia do pozície lídra na slovenskom trhu správy nehnuteľností. Som presvedčený, že našou odbornosťou a skúsenosťami dokážeme maximalizovať celkovú komerčnú hodnotu daného projektu."

Martin Šramko, investičný riaditeľ Immocap Group a.s., hovorí:

"Výber správcu objektu bol pre nás veľmi dôležitý a strategický krok pred samotným otvorením. Komplexnosť projektu Central si vyžaduje odbornosť a ja som presvedčený, že ju týmto rozhodnutím získame."

Igor Tvarožek, property manager Jones Lang LaSalle zodpovedný za projekt Central,dodáva:                   

"Som rád, že sa podarilo získať do svojho portfólia tento unikátny projekt, je to pre mňa záväzok a zároveň príležitosť potvrdiť kvalitu a skúsenosť, ktoré náš tím v oblasti property managementu na slovenskom trhu už štyri roky dokazuje."

O projekte:

Multifunkčný komplex v blízkosti Trnavského mýta pozostáva zo 4- podlažného nákupného centra s rozlohou 36 000m2 pre viac ako 140 obchodov a kancelárskych priestorov najvyššieho štandardu s celkovou prenajímateľnou plochou 20 000 m2. Súčasťou projektu je aj 4- hviezdičkový hotel patriaci do nemeckej siete Lindner Hotels & Resorts s kapacitou 222 izieb a kongresovým centrom. Projekt Central dopĺňa už relaxačno-športové centrum s fitness a spa zónou na ploche 2 000 m2, ktorej súčasťou bude aj 25- metrový plavecký bazén prístupný širokej verejnosti. Ďalším unikátnym prvkom projektu bude už spomínaný zelený park pre verejnosť rozprestierajúci sa na ploche 6 000 m2 na streche nákupného centra. Developer počíta s ďalšou zaujímavesťou, Sky- barom na 15. podlaží hotela s panoramatickým výhľadom na hrad a historické centrum mesta.