Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Novinky

Bratislava

JLL zastupovala troch vlastníkov pri predaji DNV Logistics Parku


​​Investičný tím slovenskej pobočky JLL zastupoval troch vlastníkov - Aviva Investors, J&T Real Estate a SachsenFonds Asset Management,  pri predaj DNV logistického parku holandskému developerovi CTP za nezverejnenú sumu.

Radek Zeman, CFO spoločnosti CTP, hovorí: „Akvizícia CTParku Bratislava potvrdzuje našu stratégiu rozvoja v stredoeurópskom regióne. Poloha parku je ideálna, v tesnom susedstve automobilky Volkswagen, na okraji Bratislavy s priamym napojením na diaľničnú a železničnú sieť smerom do Českej republiky, Rakúska a Maďarska.“

Miroslav Barnáš, konateľ a vedúci investičného oddelenia JLL, dodáva: „Záujmu investorov na Slovensku momentálne dominuje segment logistiky a ľahkého priemyslu. DNV Logistics Park je prvotriednym investičným produktom napriek tomu si celý proces vyžadoval veľkú mieru profesionality a najlepšieho úsilia všetkých zúčastnených strán. Som veľmi rád, že sa nám podarilo doviesť celú transakciu do úspešného konca.“

Park, ktorý nový majiteľ premenoval na CTPark Bratislava sa nachádza v Devínskej Novej Vsi v tesnej blízkosti výrobného areálu Volkswagen a slúži predovšetkým pre jeho subdodávateľov. CTPark Bratislava ponúka viac než 87 000 metrov štvorcových skladov, plôch pre ľahkú výrobu a kancelárskych priestorov. V súčasnosti je prenajatý viacerým nájomcom ako napríklad spoločnosti Schnellecke, MC Syncro, Magna, Duvenbeck a ďalším.

Spoločnosť CTP je holandským developerom a správcom komerčných nehnuteľností. Špecializuje sa na výstavbu a správu budov na mieru pre klientov (custom-built) a high-tech priemyselných parkov pre popredné medzinárodné a domáce spoločnosti, ktoré chcú strategicky investovať do nových alebo rozšírených operácií v rámci strednej Európy. CTP je vlastníkom siete CTPark, najväčšieho integrovaného systému prémiových priemyselných parkov v strednej Európe, s viac než 2,5 mil. m2 plôch v štandarde A, vo vyše 50-tich strategických lokalitách. CTP taktiež vlastní rad kancelárskych projektov vrátane Spielberk Office Centre v Brne a IQ v Ostrave.