Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Novinky

Bratislava

Tím projektového manažmentu JLL posilňuje

Michal Oparty nový projektový manažér v slovenskej pobočke JLL


​Oddelenie projektového manažmentu slovenskej pobočky JLL, medzinárodnej poradenskej spoločnosti v oblasti nehnuteľností, posilnil nový kolega Michal Oparty na pozícii projektového manažéra.

Michal Oparty (29) má viac ako 6-ročné skúsenosti v oblasti architektúry, projektového riadenia a stavebného poradenstva. V rámci JLL tímu, ktorí tvoria stavební inžinieri, projekoví manažéri a znalci RICS (The Royal Institute of Chartered Surveyors) je Michal zodpovedný za kompletné projektové riadenie, poradenstvo v oblasti nákladového a časového plánovania, riadenie kvality, prípravu, koordináciu a vyhodnocovanie výberových konaní subdodávateľov, stavebný dohľad a návrhy interérov pre nájomcov a prenajímateľov. Taktiež v rámci svojej agendy zabezpečuje technickú due diligence pre investorov a predávajúcich.

Michal začal svoju profesionálnu kariéru ako architect v atelieri  BKPŠ. Následne pracoval ako projektový manažér v slovenskej spoločnosti Tyrapol, kde zodpovedal za prípravu a realizáciu rezidenčných projektov spoločnosti. V roku 2012 sa pripojil k ateliéru AKJ s.r.o., Jančina architekti kde spočiatku viedol kreatívne a obchodné oddelenie a následne zastával pozíciu hlavného architekta a projektového manažéra. K nosným projektom patrí rekonštrukcia nákupného centra Aupark Bratislava.

Michal vyštudoval fakultu architektúry na Slovenskej Technickej Univerzite v Bratislave, kde v roku 2010 získal titul inžinier architektúry (Ing. arch.). Počas rokov 2008 a 2009 študoval na kráľovskom technickom inštitúte v Štokholme (Royal Institute of Technology Stockholm).  Hovorí anglicky a francúzsky.

O oddelení projektového manažmentu JLL:

Slovenská pobočka JLL spustila oddelenie projektového manažmentu v roku 2012 a v rámci integrovaného servisu ponúka stavebné poradenstvo, komplexné projektové riadenie, manažment kvality, návrh interiérov (fit-out management) a due diligence. Ako jedna z prvých firiem na trhu ponúka poradenstvo v oblasti inteligentných tzv. zelených budov. Súčasťou JLL tímu sú certifikovaní odborníci  - LEED Accredited Professionals – ktorí pomáhajú vlastníkom a užívateľom budov implementovať zásady šetrného prístupu pri navrhovaní, výstavbe budov ako aj  pri ich následnej prevádzke a správe.