Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Novinky

London

Jones Lang LaSalle oznamuje spojenie s King Sturge

Dve vedúce realitné poradenské firmy zlučujú svoje európské aktivity


Globálna komerčná realitná spoločnosť Jones Lang LaSalle (NYSE: JLL) dnes oznámila, že sa spája s medzinárodnou poradenskou firmou v odbore King Sturge. Spojením obidvoch firiem vznikne jednoznačný lídr v Spojenom královstve a kontinentálnej Európe, s podstatne väčšou silou a rozsahom svojich služieb v celom regione, z čoho budu mať priamy prospech klienti obidvoch spoločností.
 
Predpokladá sa, že transakcia bude uzatvorená 31. mája 2011. Podľa podmienok dohody zaplatí Jones Lang LaSalle partnerom King Sturge hodnotu 197 miliónov libier (319 miliónov dolarov), pričom 98 miliónov libier bude vyplatených v hotovosti pri uzatvorení transakcie a zbytok postupne v hotovosti v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Všetkých 43 kancelárii King Sturge v celej Európe, vrátane 24 v Spojenom královstve, a ich obchodné aktivity sa stanú súčasťou Lones Lang LaSalle a budú pracovať pod značkou Jones Lang LaSalle. Integrácia obchodných aktivít, týmov a úplne prevedenie všetkých obchodných aktivít pod značku Jones Lang LaSalle nastane okamžitě.

Výkonný riaditel Jones Lang LaSalle pre región EMEA, Christian Ulbrich, povedal: „Viditeľná strategická a kultúrna súhra medzi Jones Lang LaSalle a King Sturge robí z tohoto spojenia logický a veľmi atraktívny návrh pre obidve strany. Prináša nám rozsiahle skúsenosti, ktoré nám umožnia poskytovat klientské služby na špičkovej úrovni, a to ako v Spojenom královstve, tak v kontinentálnej Európe.“ 

Richard Batten, senior partner King Sturge, povedal: „Jedná sa o spojenie dvoch skvelých spoločností, ktoré sú kultúrne previazané, s fantastickými obchodnými synergiami a ktoré vytvoria nejlepšiu poradensku firmu v oblasti nehnutelností v Európe. Skutočne veríme, že budeme spoločne lepší. Naša schopnosť fungovat na globálnej úrovni i príležitosti, ktoré nám takto vznikajú sú výbornou správou pre všetkych našich pracovníkov a klientov.“

Spojením sa prehĺbia silné stránky obidvoch partnerov a momentálnej vedúcej pozície. Posílí sa tým taktiež poskytovanie našich služieb:

  • Silný, prepojený tým kapitálových trhov poskytne klientom nevídaný prístup k medzinárodným kapitálovým tokom prostrednictvom globálnej platformy Jones Lang LaSalle.
  • Spojenie urýchli strategické priority obidvoch firiem mat vedúcu pozíciu na cielených lokálnych i regionálnych trhoch.
  • Jones Lang LaSalle je veducim hráčom na trhu s prenájmami a investíciami v Londýne, King Sturge je vedúcou silou na regionálnych trhoch v Spojenom královstve.
  • Spojenie prinesie významné prehĺbenie a rozšírenie služieb, vrátane oblastí priemyslu, globálnej logistiky a máloobchodu.
  • Podstatne sa rozšíri pôsobenie firmy v Európe, a to na rýchlo rastúcich trhoch centrálnej, východnej a juhovýchodnej Európy.
    Andrew Gould bude zastávať funkciu výkonného riaditeľa spojených firiem v Spojenom královstve. Richard Batten sa stane výkonným predsedom v Spojemon královstve.

Andrew Gould povedal:  “Spojením týchto dvoch vynikajúcích firiem sme nesmierne nadšení. Obe spoločnosti majú vynikajúcu reputáciu založenú na týmovej spolupráci a stavajú zákazníka vždy na prvé miesto. Náš nový tým vedenia je už vytvorený a skladá sa zo skusených riaditeľoch z obidvoch spoločnosti. Ich prvotným zameraním bude realizácia obrovského potenciálu, ktorý toto spojenie prináša pre našich klientov a kolegov.“

Spojene spoločnosti fungujú v 30 krajinách a 70 trhoch regiónu EMEA, zamestnávajú 5 300 pracovníkov a poskytujú investorom, vlastníkom a nájomcom komplexné služby v oblasti nehnutelností po celom svete. Organizácia v Spojenom královstve bude mať 2 700 pracovníkov v 34 kanceláriach.